Bardzo ciekawy pomysł padł z ust Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa o zbudowaniu kolei gondolowej prowadzonej z Piechowic na Polanę Jakuszycką.
Ta propozycja związana jest z budową Dolnośląskiego Centrum Sportu w Jakuszycach. Otwarcie DCS, mimo pandemii ma nastąpić w planowanym terminie w przyszłym roku.
Jak podkreśla marszałek, budowa kolei gondolowej powinna być wprowadzona w życie jako przedsięwzięcie komercyjne i należałoby poszukać inwestora prywatnego. Inwestycja ma odciążyć Polanę Jakuszycką, innym pomysłem jest zwiększenie liczby połączeń Kolei Dolnośląskich, tak aby turyści zostawiali samochód w Szklarskiej Porębie.

W Dolnośląskim Centrum Sportu powstanie kilkadziesiąt kilometrów narciarskich tras biegowych dla zawodowców i amatorów. W kompleksie znajdą się też: rolkostrada, kryta pływalnia, inkubator ITC, górka saneczkowa, trasy rowerowe, boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią i bieżnią lekkoatletyczną.

W głównym budynku DCS-u będzie hotel z 200 miejscami noclegowymi, hostel, sale konferencyjne oraz centrum odnowy biologicznej z saunarium.

Inwestycja ma kosztować 142 mln zł. Finansowanie podzielono między urząd marszałkowski, Dolnośląski Park Innowacji i Nauki oraz rząd.
Nasze obiekty: Schronisko Młodzieżowe Wojtek tanie noclegi w Szklarskiej Porębie, Schronisko Plum – tanie noclegi Piechowice koło Szklarskiej Poręby, czy Złoty Widok także polecają się Państwa uwadze. Nocując u nas można będzie w bardzo szybki i łatwy sposób dotrzeć do wszystkich nowych atrakcji Polany Jakuszyckiej.